Достапни линкови

Бангкок: Буш побара од Кина да го подобри почитувањето на човековите права


Американскиот претседател Џорџ Буш денеска побара од Кина да го подобри почитувањето на човековите права во земјата. Во говорот во Бангкок Буш остро се спротивстави на кинеското затворање на активистите за човекови и верски права. Претседателот Буш денеска заминува за Кина каде што утре ќе присуствува на отворањето на Олимписките игри во Пекинг.
XS
SM
MD
LG