Достапни линкови

Осетија: Грузиските позиции повторно ја нападнале Јужна Осетија


Претставници на Јужна Осетија соопштија дека овој грузиски сепаратистички регион претпладнето повторно бил нападнат од грузиските позиции. Се наведува дека до артилерискиот напад врз неколку планински села биле повередени осумнаесет лица. Лидерите на Јужна Осетија претходно, како што се додава, одбиле директно да преговараат со Грузија.
XS
SM
MD
LG