Достапни линкови

Братунац: Шест лица загинале во експлозија на бомба


Шест лица биле повредени при експлозија на бомба што се случила вчера попладне во Братунац, Република Српска, јавуваат босанските медиуми. Тие прецизираат дека бомбата била фрлена од еден воен инвалид кој бил во психичко расторојство и оти повредените биле пренесени во болницата во Зворник.
XS
SM
MD
LG