Достапни линкови

Москва: Русија стравува од ново прекројување на границите на Балканот


Русија страхува од ново прекројување на границите на Балканот. Прогласувањето на косовската независност го дестабилизира регионот, изјави директорот за Европа во руското Министерство за надворешни работи Александар Алексеев. Тој наведува дека имал податоци оти албански групи во регионот ги координирале напорите за заедничко дејствување за понатамошна промена на границите на Балканот.
XS
SM
MD
LG