Достапни линкови

Вашингтон: Вистина е дека Холбрук има договор со Караџиќ, вели американскиот професор Инграо


Американскиот професор и научник за Балканот Чарлс Инграо изјави дека поранешниот амбасадор на Соединетите Држави Ричард Холбрух му ветил на Радован Караџиќ дека нема да биде уапсен доколку се повлече од политиката.
Инграо, кој ја води групата за документирање на балканските војни во Институтот за мир изјавил дека е вистина оти Холбрух склучил неофицијален документ со Караџиќ со кој му се гарантира слобода.
XS
SM
MD
LG