Достапни линкови

Пекинг: Олимпискиот факел низ улиците на Пекинг на финалната етапа пред стартот на ОИ


Олимпискиот факел е низ улиците на Пекинг, во својата финална етапа пред стартот на Олимписките игри во Пекинг, во петок. Факелот помина 140 илјади километри, од март, кога стартуваше од Грција, а беше проследен и со протести против кинеската политика спрема Тибет.
XS
SM
MD
LG