Достапни линкови

Сеул: Буш ја повика Кина да не ги заплашува религиозните луѓе во земјата


Американскиот претседател Џорџ Буш ја повика Кина да не ги заплашува религиозните луѓе во земјата. Зборувајки на прес конференција во Сеул, Буш изјави дека неговото присуство на отворањето на Олимписките Игри во Пекинг, в петок, е можност за кинескиот народ да види дека Соединетите Држави ја респектираат кинеската историја и традиција.
XS
SM
MD
LG