Достапни линкови

Пекинг: Олимпискиот оган пристигна во Пекинг пред отворањето на ОИ в петок


Олимпискиот оган ноќеска пристигна во Пекинг, каде што в петок ќе бидат свечено отворени 29-те Олимписките игри. Илјадници граѓани со знаменца во рацете го поздравија излегувањето на првите носители на факелот од таканаречениот Забранет град на патот кон плоштадот Тјенанмен.
XS
SM
MD
LG