Достапни линкови

Техеран: Иран доставил одговор до ЕУ на понудата за решавање на нуклеарната програма


Иран денеска на преставници на Европската Унија им го доставил одговорот на понудата на светските сили за решавање на разликите околу иранскиот нуклеарен програм. Засега нема детали околу одговорот. Како што е познато, 5 постојани членки на Советот за Безбедност и Германија излегоа со извесна понуда до Техеран доколку се откаже од процесот на збогатување на ураниумот.
XS
SM
MD
LG