Достапни линкови

Кабул: 16 талибански милитанти убиени во судири во јужен Авганистан


Во судири во јужен Авганистан биле убиени 16 талибански милитанти, а биле ранети неколку полицајци. Како што јавија агенциите, станува збор за одвоени судири во провинциите Орузган и Кандахар.
XS
SM
MD
LG