Достапни линкови

Пекинг:Кинеските власти изразија убеденост дека можат да се справат со секаква закана за време на ОИ


Кинеските власти изразија убеденост дека можат да се справат со секаква закана за време на Олимписките игри кои почнуваат во петок. Овие изјави од Пекинг доаѓаат ден по по нападот на муслимански милитанти во североисточен Ксинџијанг при што загинаа 16 полицајци.
XS
SM
MD
LG