Достапни линкови

Багдад: Пет лица убиени во низа бомбашки напади низ Ирак


Петмина се убиени а најмалку 28 се повредени во низата напади во Ирак, вклучувајќи и двајца американски војници кои загинаа во бомбашки напад во Багдад. Како што соопштија од американската армија,војниците биле убиени, кога бомба експлодирала во близина на нивната патрола во централен Багдад.
XS
SM
MD
LG