Достапни линкови

Рио де Жанеиро: Убиени најмалку 10 осомничени за продажба на дрога


Најмалку 10 осомничени за продавање на дрога биле убиени во главниот град на Бразил,соопшти полицијата.Вооружените банди кои главно се занимаваат со продавање на дрога контролираат стотици гета и го прават Рио де Женеиро еден од најнебезбедните главни гардови во светот.Инаку како што изјавија од бразилската полиција минатата година убиле околу 1300 нарко дилери,односно за 25 проценти повеке од предходната година.Организациите за човекови права ја обвинија полицијата за бруталност.
XS
SM
MD
LG