Достапни линкови

Сеул: Џорџ Буш ја започна азиската турнеја


Американскиот претедател Џорџ Буш ја започна својата азиска турнеја со пристигнувањето во Јужна Кореја. Буш исто така ке ги посети Тајван и Кина каде ке присуствува и на отварањето на Олимписките игри.
XS
SM
MD
LG