Достапни линкови

Анталија: Едно лице загина во пожари


Во турскиот регион Анталија веќе петти ден беснеат пожари во кои досега загина едно лице, а изгореа најмалку четири илјади хектари шуми, како и шеестина куќи, училиште и џамија. Турските власти соопштија дека ветерот ја отежнува операцијата за гаснење во Анталија, но оти пожарите засега не преставуваат закана за населените места.
XS
SM
MD
LG