Достапни линкови

Скопје: Почина 18 годишната Барбара Лазарова, затруена од храна во Црна Гора


Осумнаесетгодишната Барбара Лазарова, која беше затруена во Црна Гора, синоќа почина на Клиниката за нефрологија во Скопје. Барбара била на летување во Будва, а се претпоставува дека најверојатен причинител на труењето била расипана храна. И неколку други девојки од Штип, кои биле во Црна Гора со Барбара, се пожалиле на слични симптоми, но сега тие се во добра здравствена состојба.
XS
SM
MD
LG