Достапни линкови

Москва: Русија ја обвини Грузија за несразмерна употреба на сила во Јужна Осетија


Русија ја обвини Грузија за несразмрена употреба на сила во сепаратистичкиот регион Јужна Осетија. Руското министерство за надворешни работи оцени дека кризата во регионот се приближува до степен на воен конфликт откако во пресметките за време на викендот загинаа шест лица. Влстите во Јужна Осетија, поради страхувањата од поголем конфликт, почнаа да ги евакуираат децата во Русија.
XS
SM
MD
LG