Достапни линкови

Виена: Плутониум протекол од лабораторијата на агенцијата за атомска енергија, нема радијација


Портпаролот на австриската влада соопшти дека од лабораторијата на Мегународната агенција за атомска енергија вчера протекол плутоним но надвор од згарадта не е забележана радијација и нема повредени. Тој додаде дека областа околу лабораторијата која се наога 50 километри јужно од Виена е обезбедна и се спроведува истрага за настанот.
XS
SM
MD
LG