Достапни линкови

Вашингтон: САД очекуваат од Советот за безбедност на ОН зголемување на санцкиите кон Иран


Портпаролот на американската мисија во Обединитиите нации вчера изјави дека Вашингтон очекува од Советот за безбедност зголемување на санкциите кон Иран поради игнорирањето на барањата да ги стопира своите нуклеарани активности. Тој ова го изјави ден по истекување на неформалниот рок до кој Техеран требаше да одговори на понудеата од Соединетите Држави, Велика Британија, Франција, германија и Русија дадена во рамки на преговорите за прекин на спорната нукеларна програма.
XS
SM
MD
LG