Достапни линкови

Венецуела: Чавез соопшти дека Венецуела примила 24 руски авиони Сухои


Венецуелскиот претседател Хуго Чавез вчера соопшти дека ги примиле 24 руски борбени авиони Сухои и ја предупреди американската четврта флота да остане надвор од венецулеските териоријални води. Тој додаде дека ракетите на Сухои имаат поголем дострел отколку на американските борбени авиони Ф 16. Руските сухои се дел од зделката за воена опрема мегу двете земји вредна три милијарди долари.
XS
SM
MD
LG