Достапни линкови

Багдад: 12 лица загинаа при експлозија на бомба во Багдад


Во експлозија на автомобил бомба во северениот дел на Багдад загинале 12 лица, а најмалку 20 се повредени, соопштија ирачките власти. Експлозијата се случила во сунитската област Азамија. Во две други експлозии што одекнале во Багдад, биле повредени 11 лица.
XS
SM
MD
LG