Достапни линкови

Коломбо: Војската на Шри Ланка убила 14 бунтовници на Тамилските Тигри


Најмалку 14 бунтовници, припадници на Тамилиските Тигри биле убиени во судирите со безбедносните сили на Шри Ланка, при што загинале и двајца војници. Како што соопшти министерството за одбрана на оваа земја, војската успеала да влезе во главното упориште на бунтовниците во северниот дел на земјата.
XS
SM
MD
LG