Достапни линкови

Вашингтон: Филип Рикер доби зелено светло од Сенатот за амбасадор во Македонија


Сенатот на САД ја одобри номинацијата на Филип Рикер за нов американски амбасадор во Македонија, јави агенцијата БТА, повикувајќи се на АП. Назначувањето на Рикер привремено беше пролонгирано поради тврдењата на сенаторите Роберт Менендес и Олимпиа Сноуи дека застапувал „промакедонски позиции“. Филип Рикер доаѓа на местото на доскорешниот амбасадор на САД во Македонија Џилијан Миловановиќ.
XS
SM
MD
LG