Достапни линкови

Пекинг: Марјан Ѓорѓиев од Кочани на велосипед пристигна во Пекинг


Марјан Ѓорѓиев од Кочани со својот велосипед по поминати скоро дванаесет илјади километри денеска пристигнал во Пекинг. Од македонската амбасада во Пекинг е соопштено дека тој се чувствувал добро и оти бил во добра здравствена состојба. Ѓорѓиев, по повод одржувањето на Летните олимписки игри, замина од Кочани на десетти април и маршрутата до Кина ја минал без каква било придружба.
XS
SM
MD
LG