Достапни линкови

Хавана: Рускиот заменик премиер Сечин во мисија за обновување на економските врски со Куба


Рускиот замнеик премиер Игор Сечин вчера во Хавана се сретна со кубанскиот претседател Раул Кастро. Според кубанската државна агенција на состанокот присутвувал и секреатрот на рускиот совет за безбедност генералот Николај Патрушев. Главна тема на средбите било обновуањето на економските врски мегу двете земји.Посетата на на делегација доага откако минатиот месец руското министерство за одбрана ги негираше извештаите дека ке стацинира воени авиони на Куба како одговор на американските палнови за поставување на антиракетниот штит во Централна Европа.
XS
SM
MD
LG