Достапни линкови

Струмица: Блокиран патот кон Бугарија на излезот од Струмица


Членови и симпатизери на СДСМ, како и граѓани кои се револтирани од апсењето на струмичкиот градоначалник Зоран Заев, денеска го блокираа патот на излезот од Струмица кон Бугарија. Блокадата ќе трае до 14 часот, а од здружението за подршка на Заев велат дека секојдневно ќе организираат блокади на магистралните патишта се до пуштањето од притвор на градоначалникот на Струмица.
XS
SM
MD
LG