Достапни линкови

Њујорк: Советот за безбедност на ОН треба да го продолжи мандатот на мировниците во Дарфур


Советот за Безбедност на Обединетите Нации денеска треба да и го продолжи мандатот на мировната мисија во Дарфур, откако беше постигнат договор за компромисна резолуција. Предвидено е мандатот на заедничката мисија на Обединетите Нации и на Африканската Унија, да биде продолжен за една година.
XS
SM
MD
LG