Достапни линкови

Пекинг: Кина ја осуди средбата на Буш со про демократски кинески активисти


Кина ги обвини Соединетите Држави за мешање во нејзините внатрешни работи поради средбата во Вашингтон на американскиот претседател Џорџ Буш со кинески про-демократски активисти. Кина ја осуди оваа средба и оцени дека приемот на анти-кинески сили, е погрешна порака.
XS
SM
MD
LG