Достапни линкови

Техеран: Иран отфрли рокови за конечен одговор по предлогот на Западот за нуклеарната програма


Иран денеска отфрли какви било крајни рокови за конечниот одговор на предлогот од западните сили во врска со надминувањето на кризата околу нуклеарната програма на Техеран. Соединетите Држави соопштија дека Иран мора да крајот на неделава да даде одговор, или во спротивно ќе се соочи со последици.
XS
SM
MD
LG