Достапни линкови

Вашингтон: Најмалку убиени американски војници во Ирак од инвазијата во 2003


Пентагон соопшти дека 11 американски војници биле убиени во текот на овој месец во Ирак, што е најмалку од инвазијата во 2003-та. Најсмртоносен месец за американските војници во Ирак беше ноември 2004-та, кога беа убиени 137 војници.
XS
SM
MD
LG