Достапни линкови

Вашингтон: Израелците и Палестинците изразија надеж за мировен договор до крајот на годинава


Израелците и палестинците изразија надеж дека ќе ги продолжат мировните преговори под покровителство на Соединетите Држави и дека би можело да дојде до договор до крајот на годинава, и покрај најавата на израелскиот премиер Ехуд Олмерт дека планира да си поднесе оставка. И Белата Куќа соопшти дека може да се постигне исраелско – палестински мировен договор до крајот на годинава.
XS
SM
MD
LG