Достапни линкови

Штип: Денеска свеченост по повод враќањето на контингент на АРМ од Авганистан


Во касарната Јане Сандански во Штип денеска свеченост по повод враќањето на контингентот на Армијата на Македонија кој учествуваше во мировната мисија на ИСАФ во Авганистан. Ова беше четврта ротација на АРМ во Кабул во која беа вклучени една мехазнизирана пешадиска чета и тројца штабни офицери.
XS
SM
MD
LG