Достапни линкови

Атина: Септември исклучително важен месец за спорот за името, изјави портпаролот на грчкото МНР


Септември ќе биде исклучително важен месец за спорот за името а коресподенцијата што ја води македонското раководство за основна цел го има саботирањето на преговорите, изјави портпаролот на грчкото МНР Георгиос Кумуцакос. Според електринското издание на грчкиот весник Етнос, Грција останува на позицијата дека преговорите се водат само за спорот за името во рамки на мандатот на Обединетите Нации.
XS
SM
MD
LG