Достапни линкови

Хаити: 29 лица загинаа во верижен судир


Во верижен судар на автопатот на југот на Хаити загинаа 29 лица а околу 70 се повредени.До несреката дошло откако откажале кочниците на еден камион кој превезувал патници.Возачот кој го управувал камионот изгубил контрола и удрил во неколку други возила и се превртел.
XS
SM
MD
LG