Достапни линкови

Кабул: Убиен британски војник во јужен Авганистан


Британски војник бил убиен додека вршел патрола во провинцијата Хелманд во јужен Авганистан соопштија од Министерството за одбрана на Британија.Во последните неколку недели борбите со Талибанските милитанти во овој дел на Авганистан се интензивираа.Последното убиство го зголеми бројот на загинатаи британски војници на 113 откако Британија и се приклучи на Соединетите Американски Држави во уништувањето на талибанските милитанти во Авганистан во 2001-та година.
XS
SM
MD
LG