Достапни линкови

Атина: Грчката полиција пронашла и деактивирала бомба


Синоќе во Атина,грчката полиција пронашла и деактивирала подметната бомба покрај зградата на Институтот за политички истражувања,која е во соработка со Европската унија.Како што соопштуваат од полицијата подметнатата бомба ја пронашле по неколкуте предупредувања по телефон до нив и грчките медиуми.Засега не е познато кој ја има подметнато бомбата.
XS
SM
MD
LG