Достапни линкови

Техеран: Петнаесетта министерска средба на Организацијата на неврзаните држави


Од денеска започнува петнаесетата по ред министерска средба на Организацијата на неврзаните држави,која се одржува во Техеран. На отварањето на овој собир ќе се обрати иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад.
XS
SM
MD
LG