Достапни линкови

Минхен: Штрајк на помошниот персонал на германската Луфтханса


Помошниот персонал на германската вио-компанија Луфтханса денеска стапи во штрајк, барајки зголемување на платите. Се очекуваат откажаувања на повеќе летови на оваа компанија.
XS
SM
MD
LG