Достапни линкови

Багдад: Најмалку 24 лица загинале во две експлозии


Две експлозии на бомби одекнаа денеска во Багдад, при што најмалку 24 луѓе загинале, а над 70 биле повредени. Нападот се случил во областа Карада, во време кога шиитите доаѓале на верска церемонија во една џамија. И во градот Киркук во експлозија на бомба загинале 10 луѓе, а над 50 биле повредени.
XS
SM
MD
LG