Достапни линкови

Салзбург: Цветковиќ изрази уверување дека и Ратко Младиќ ќе биде приведен


Премиерот на Србија Мирко Цветковиќ изрази уверување дека по приведувањето на поранешниот лидер на босанските срби Радован Караџиќ , ке следува приведување и на второ обвинетиот од Хаг, генералот ратко Младиќ. Цветковиќ ова го кажа на традиционалниот неформален собир на премиерите од југоисточна европа во Салзбург.
XS
SM
MD
LG