Достапни линкови

Салзбург: Премирот Груевски на собир на премиери од Југоистична Европа


Премиерот Никола Груевски по изборот на новата влада во саботтата денеска во Салзбург учествува на традиционалниот собир органзиран од австрискиот премиер Алфред Гусенбауер на кој присуствуваат премиери од земјите од Југоисточна Европа . Од Салзбург во вторник Груевски ке отпатува во Хаг за да го попсети Јохан Тарчуловски во затворот во Шевенинген, во врска со чекорите да се помогне неговата одбрана во жалбената постапка.
XS
SM
MD
LG