Достапни линкови

Хеброн: Израелските сили убиле милитант на Хамас


Израелските сили убиле еден милитант на Хамас во градот Хеброн на Западниот Брег, соопштија палестински претставници. Израелските трупи неколку часа ја опколиле неговата куќа, а потој ја гранатирале, откако тој одбил да се предаде.
XS
SM
MD
LG