Достапни линкови

Техеран: Иранските власти обесиле 29 затвореници


29 лица осудени за убиство, трговија со дрога и други кривични дела, биле обесени во иранскиот затвор Евин, јави иранската државна телевизија. Затворениците биле обесени, откако Врховниот суд ја потврдил смртната казна на која биле осудени. Околу 100 лица се егзекутирани во Иран од почетокот на годинава.
XS
SM
MD
LG