Достапни линкови

Париз: Барак Обама во посета на Франција


Кандидатот на демократите за американски претседател Барк Обама, денеска е во посета на Франција, откако вчера одржа говор на отворено во Берлин пред околу 200 илјади луѓе. Тој опвика на зајакнување на сојузот меѓу Америка и Европа во справувањето со опасностите како тероримот, климатските промени и нуклеарното оружје. Републиканскиот кандидат за претседател Џон Мек Кејн го критикуваше обраќањето на Обама во Берлин, истакнувајки дека тоа треба да го прави ако стане претседател.
XS
SM
MD
LG