Достапни линкови

Белград: Денеска се очекува адвокатот на Караџиќ да поднесе жалба


Адвокатот на Радован Караџиќ денеска се очекува да поднесе жалба против решението дека се исполнети условите за негово израчување на Хашкиот Трибунал. Српскиот Совет за воени злосторства во рок од три дена треба да реши по жалбата. Караџиќ беше уапсен во понеделникот во Белград.
XS
SM
MD
LG