Достапни линкови

Херат: Ненајавена посета на германскиот шеф на дипломатијата на Авганистан


Германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнамер допатува денеска во ненајавена посета на авганистанскиот град Херат. Во тој град Германија го финансираше системот за водоснабдување. Инаку, во Авганитан има околу 3 илјади и 500 германски војници во составот на НАТО силите.
XS
SM
MD
LG