Достапни линкови

Кабул: Посета на генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер


Генералниот секретар на НАТО Јап де Хоп Схефер денеска пристигна во посета на трупите во Авганистан, а ке разговара и со претседателот Хамид Карзаи. Алијансата има 53 илјади војници во Авганистан каде пак насилството доби на интензитет во изминатава година.
XS
SM
MD
LG