Достапни линкови

Токио: Силен земјотрес во Јапонија, нема опасност од цунами


Земјотрес со сила од 6,8 степени го погоди северот на Јапонија, но нема опасност од цунами, соопшти јапанска метереолошка служба. 43 лица се примени во болница по земјотресот. Епицентарот бил на 120 километри под површината на земјата во Ивата.
XS
SM
MD
LG