Достапни линкови

Анкара: Турски авиони стрелале врз 13 курдски позиции во северен Ирак


Турската војска соопшти дека при нејзините авиони стрелале врз 13 курдски позиции во северен Ирак. Операциите ке продолжат против сепаратистите на Курдската работничка партија која ги користи базите во северен Ирак за напади врз турска територија.
XS
SM
MD
LG