Достапни линкови

Сингапур: Средба на Кондолиза Рајс со шефот на дипломатијата на Северна Кореја


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс се очекува денеска, на маргините на безбедносниот форум во Сингапур, да се сретне со нејзиниот колега од Северна Кореа на разговори за нуклеарното разоружување. Тоа ќе биде средба на највисоко ниво меѓу двете земји во последните четири години.
XS
SM
MD
LG